Jak płacić Apple Pay?

person holding silver iphone 6

Wszyscy, którzy posiadają iPhony mogą korzystać z usługi Apple Pay. Dzięki temu mogą oni płacić miedzy innymi w restauracjach, sklepach a także w aplikacjach mobilnych. Zanim zaczniesz korzystać z Apple Pay musisz skonfigurować tą metodę płatności. Jest to niezwykle proste, a poniższe wskazówki pomogą Ci zrobić to w zaledwie kilka minut.


Konfiguracja Apple Pay – na czym dokładnie polega?
Przede wszystkim musisz dowiedzieć się, czy Twoja karta płatnicza, kredytowa lub bank są zgodne z Apple Pay. Nie ma obaw – wiedz, że większość banków działających w naszym kraju jest nim zgodna. Ty jedynie musisz upewnić się na sto procent, czy dostępność dotyczy również twojego banku.

Konfiguracja krok po kroku:

  1. W pierwszej kolejności skorzystaj z aplikacji Wallet dostępnej na iOS.
  2. Żeby dodać kartę musisz nacisnąć ikonę ,, dodaj kartę „.
  3. Zeskanuj ją za pomocą aparatu w smartfonie.

Pamiętaj ,że z konta może zostać pobrana opłata weryfikacyjna. Nie jest to duża kwota, bowiem wynosi zaledwie kilka złotych. Tuż po pozytywnej weryfikacji można zacząć korzystać z Apple Pay, który jest połączony z Twoją kartą płatniczą.
Jak płacić Apple Pay na co dzień?

Ciekawostką jest to, że poza obowiązkowym kodem możesz zweryfikować wszystkie płatności za pomocą funkcji:

  • Face ID
  • Touch ID

Jeżeli robisz to po raz pierwszy powinieneś:

  • przycisnąć Touch ID i przytrzymać na nim palec
  • zbliżyć górną część smartfona do terminala płatniczego

Korzystając z Face ID naciśnij dwukrotnie boczny przycisk na iPhonie. Użyj go do weryfikacji podobnie, jak w poprzednim przypadku:

  • zbliż górną część smartfona do terminala płatniczego

Twoja szczegółowa historia transakcji jest widoczna w aplikacji Wallet. Możesz też po kliknięciu w wybraną kartę do Apple Pay dodać więcej niż tylko jedną kartę płatniczą. Płatności przy pomocy Apple Pay są nie tylko bardzo wygodne i zajmują zaledwie chwilę, ale wyróżniają się też wysokim poziomem bezpieczeństwa – bez żadnych obaw możesz dokonywać rozliczeń, dzięki tej praktycznej i wygodnej funkcji.